Aktualności

„Pralnia” – chwila refleksji w Dniach Zadumy

W bardzo szczególnym okresie Święta Zmarłych chcemy zaprosić Państwa na szczególną sztukę Tadeusza Kuty pt.: „Pralnia”. Przedstawienie zawiera niezwykle aktualne przesłanie o wszechogarniającym nas informacyjnym chaosie oraz niebezpiecznym wpływie mass mediów na nasze zachowania i wybory. „Pralnia” to podana w zabawnej konwencji gorzka przestroga przed bezmyślnym oddaniem naszego życia i decyzji w cudze ręce.

„Żyjemy w czasach globalizacji i niekontrolowanego przepływu milionów informacji. Nasza percepcja przestaje być wydolna w ocenie atakujących nas bodźców. Nie zawsze, albo nawet coraz rzadziej, potrafimy cokolwiek trafnie ocenić i umieścić na właściwym miejscu w hierarchii ważności. To prowadzi do irracjonalnych zachowań, przejawów agresji, lęków lub obojętności, aż w końcu do ubezwłasnowolnienia.” – podsumowuje Tadeusz Kuta we wstępie do „Pralni”.

Sztuka Tadeusza Kuty „Pralnia” została wyróżniona publikacją w krakowskim kwartalniku literacko – artystycznym „Metafora” - nr 25 (106) 2018 r.

Jesteśmy przekonani, że nasza teatralna propozycja będzie dla Państwa interesującą formą spędzenia wieczoru w tych pełnych skupienia listopadowych dniach. Zapraszamy do refleksji i zadumy, polecając Państwa wyjątkowej uwadze poruszającą pieśń „Jedwabna koszula” w wykonaniu autora.

Spektakl „Pralnia”

1 listopada, piątek godz. 19: 00. Teatr Nasz Michałowice
2 listopada, sobota godz. 19: 00. Teatr Nasz Michałowice

Autor: Tadeusz Kuta
Występują: Jadwiga Kuta, Tadeusz Kuta, Jacek Szreniawa
Dźwięki: Jacek Szreniawa