Aktualności

"Pralnia" w finale konkursu!

Tylko osiem z dwudziestu dziewięciu przedstawień zostanie zaprezentowanych podczas XX Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena 2018" w Łodzi. A wśród nich nasza "Pralnia"! Wyboru dokonało jury w imieniu organizatora konkursu - Domu Literatury w Łodzi.

"Pralnia" zagrana zostanie w Łodzi w środę, 25 lipca. To duże wyróżnienie dla Teatru Naszego, kolejne już w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. W ubiegłym roku  bowiem I miejsce w konkursie zdobyło przedstawienie "Deja vu, czyli windą do nieba".

Obie sztuki są autorskimi przedstawieniami Teatru Naszego. Ich autorem jest Tadeusz Kuta, który na scenie wciela się także w bohaterów poszczególnych sztuk. W "Pralni" gra razem z Jadwigą Kutą i Jackiem Szreniawą, a w "Deja vu, czyli windą do nieba" z Jadwigą Kutą. 

O zainteresowaniu oboma przedstawieniami świadczy też wydanie "Deja vu, czyli windą do nieba" przez specjalistyczne, prestiżowe czasopismo "Metafora" z siedzibą w Krakowie. Co wiecej, "Metafora" jest zainteresowana także publikacją "Pralni".