Aktualności

Teatr Nasz w Radiowej Jedynce

W uroczej scenerii zabytkowego parku w Bukowcu Jadwiga i Tadeusz Kutowie oraz Jacek Szreniawa wzięli udział na żywo w popularnej audycji Programu I Polskiego Radia "Jedyne takie miejsce".

Redaktor Roman Czejarek pytał o teraźniejszość i historię Teatru Naszego, o jego wyjątkowość na tle innych profesjonalnych scen, jak również o to, jak Tadeuszowi Kucie udało się namówić małżonkę do porzucenia znakomitej kariery w dużych miastach na rzecz pójścia własną, ale niełatwą ścieżką wolności artystycznej w Michałowicach w Karkonoszach.

Tej arcyciekwej rozmowyposłuchać można na stronie Programu I Polskiego Radia ("Tajemnice karkonoskich zamków cz. I", rozmowa z Jadwigą i Tadeuszem Kutami oraz Jackiem Szreniawą zaczyna się w drugiej części programu), a jej nagranie filmowe zobaczyć na naszym profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Za zaproszenie do udziału w programie dziękujemy Grażynie Kolarzyk z Fundacji Pałaców i Ogrodów. Audycja była poświęcona w dużej mierze właśnie zamkom i pałacom Kotliny Jeleniogórskiej.