Aktualności

Wśród świetnych autorów "Metafory"

W interesującą, momentami bardzo gorącą dyskusję z udziałem widzów zamieniło się spotkanie autorów tekstów literackich w ostatnim numerze kwartalnika "Metafora".

Brała w nim udział silna reprezentacja Teatru Naszego. Tadeusz Kuta zasiadł wśród autorów na scenie - w "Metaforze" ukazał się tekst jego dramatu "Deja vu, czyli windą do nieba". Obecna była także Jadwiga Kuta, jak również liczni współpracownicy i widzowie-przyjaciele. Pojawił się także doktor Kazimierz Pichlak, którego wiersze można przeczytać w "Metaforze", nie zabrakło Ksiądza Kubka. Pytał on w jakim stopniu dzieła wyrażają prawdę autorów. Jak uważa Tadeusz Kuta, wena po prostu nagle przychodzi skądś i...pisze się, pisze i pisze!

Poza Tadeuszem Kutą i Kazimierzem Pichlakiem, po stronie autorów, uczestniczyli: Ryszard Grzywacz, Łukasz Duda, redaktor naczelny numeru "Metafory" z omawianami tekstami Jędrzej Soliński oraz Ireneusz Staroń. Spotkanie prowadził zaś starannie przygotowany do tej roli, Piotr "Kura" Kurowski.

Areną spotkania był Klub KWADRAT w Jeleniogórskim Centrum Kultury, gdzie można kupić "Metaforę". Gorąco do tego zachęcamy!

Dziękujemy bardzo za zaproszenie!