Aktualności

Dobrodzieje w Teatrze Naszym

Już dwudziesty drugi raz darczyńcy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Chorym przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej zostali docenieni i obdarowani honorowymi tytułami Dobrodziejów. Miejscem tej niezwykłej uroczystości pod nazwą "Podwieczorek z dobrodziejem" był jak zwykle Teatr Nasz.

KAZ OK

Najpierw podjęliśmy szlachetnych gości na specjalnej kolacji w teatralnej restauracji. Potem - już na głównej sali - odbyła się uroczystość ogłoszenia tytułów Dobrodziejów przez doktora Kazimierza Pichlaka i szefów szpitala. Finałem tego niezwykłego wieczoru była "Wigilia" - nasz spektakl.

A właściwie nie... Bo już po "Wigilii" świętowaliśmy coś niezwykłego: osiemdziesiąte urodziny Księdza Kubka! To jeden z najczęstszych widzów Teatru Naszego, Przyjaciel Domu i nasz opiekun duchowy.

Kubek wysłuchał gromkiego: "sto lat!" w wykonaniu dostojnego grona. Nie omieszkał w swoim stylu (pełnym wielkodusznej skromności) podkreślić, że wszystko, co robi, zawdzięcza temu, że może to czynić razem z innymi...

Wróćmy do Dobrodziejów. Tym razem głównym konferansjerem w Teatrze Naszym był dr Kazimierz Pichlak. Podkreślił, że bez szczodrego wsparcia ludzi wielkiego serca nie byłoby mowy o rozwoju jeleniogórskiej chirurgii i onkologii.  Aby ich uhonorować, Stowarzyszenie Pomocy Chorym przy Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej  przyznało im – jak co roku - tytuły Dobrodziejów Łaskawych, Dobrodziejów Honoris Causa i Dobrodziejów Nadzwyczaj Łaskawych.

- Podsumowaliśmy, ile pieniędzy doktor Pichlak dostał od Dobrodziejów i przekazał nam. Do miliona jeszcze nie dociągnął, ale w trakcie ostatnich sześciu lat było to 900 tysięcy złotych! – powiedział podczas niedzielnego wieczoru dyrektor jeleniogórskiego szpitala, Tomasz Dymyt.

Tytuły Dobrodziejów wręczane były w formie dyplomów z pięknym, efektownym załącznikiem: dużymi fotografiami z wyprawy do Mongolii autorstwa Kazimierza Pichlaka. Bardzo nam miło poinformować, że tytuł Dobrodzieja Maxime Benignus (Nadzwyczaj Łaskawego) otrzymał także Teatr Nasz!

Znaleźliśmy się w znakomitym gronie. Oto pełna lista Dobrodziejów Nadzwyczaj Łaskawych: Simet S.A., Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, Urząd Miasta Jelenia Góra, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, Ultima, WEPA Professional S.A., Dr. Schneider, DWS Draexlmaier, Iwona Skornowicz i Jacek Chojka, Teatr Nasz (Jadwiga i Tadeusz Kutowie).