IMG_6214ok

Od „Szczęściarzy” rozpoczął się wczoraj w Teatrze Naszym serial pięciu przedstawień w kolejnych pięciu dniach – od 28 kwietnia do 2 maja. W piątkowy wieczór widownia zapełniła się do ostatniego miejsca, a atmosfera była bardzo gorąca.
Zagrany z werwą spektakl przerywały oklaski i salwy śmiechu. W sztuce, której autorem jest Tadeusz Kuta, wystąpili Jadwiga Kuta, Jacek Szreniawa i sam autor. Jak zwykle podczas Szczęściarzy, publiczność najmocniej reagowała podczas przezabawnych scen rozmowy telefonicznej Bola, z pomocą Niuńci, z panią z biura podróży oraz w trakcie spotkania Księdza Stefana z Biskupem.

IMG_6204
Na widowni było wielu znakomitych gości. Jadwiga Kuta po przedstawieniu otrzymała kwiaty od Juliana Gozdowskiego – legendy polskiego sportu, współtwórcy i wieloletniego prezesa i komandora, a obecnie honorowego prezesa Biegu Piastów – jednego z największych biegów narciarskich na świecie, organizowanego co roku w Jakuszycach – około 15 kilometrów od Michałowic. Pan Julian – jak zawsze – roztaczał wokół siebie aurę przedwojennego dżentelmena. W Teatrze Naszym gościł wraz ze swoją uroczą małżonką Anną.

IMG_6207ok
W sobotę w Teatrze Naszym „Deja vu, czyli windą do nieba” – znakomita, gęsta od znaków i zwrotów akcji, wciągająca niczym świetny film akcji, najnowsza sztuka autorska Teatru Naszego, napisana przez Tadeusza Kutę, z niesamowitą muzyką Jacka Szreniawy i rewelacyjną kreacją Jadwigi Kuty.
W niedzielę święto piosenki francuskiej (i nie tylko) – wirtuoz akordeonu Wiesław Prządka, Jacek Szreniawa w roli energetycznego i nastrojowego gitarzysty oraz zjawiskowa Jadwiga Kuta zabiorą widzów na wieczorną wędrówkę po paryskich zaułkach… Zanosi się na niezwykłą noc, podczas której wiele może się wydarzyć…
I wreszcie poniedziałek i wtorek – pełne ognistego jazzu z udziałem rewelacyjnej kompanii muzycznej z takimi tuzami jak Zbigniew Levandek Lewandowski na perkusji, Janusz Nykiel na skrzypcach, Kuba Olejnik na kontrabasie i gitarze basowej, Łukasz Perek na klawiszach. Nie zabraknie oczywiście w akcji państwa Kutów, Jacka Szreniawy i Wiesława Prządki. Wszystkie ręce na pokład – można rzec…
Będzie się działo!
ZAPRASZAMY!

Na głównym zdjęciu od lewej: Jacek Szreniawa, Tadeusz Kuta, Anna Gozdowska, Jadwiga Kuta, Julian Gozdowski.

Na zdjęciu środkowym Tadeusz i Jadwiga Kutowie.

Na zdjęciu dolnym od lewej: Jacek Szreniawa, Tadeusz Kuta, Anna Gozdowska, Julian Gozdowski.