38-2524-6sokAktor zarówno komediowy, jak i dramatyczny, który jednak – jak sam twierdzi jednoznacznie w jednym z autorskich tytułów – lubi rozśmieszać swoją publiczność. Każde przedstawienie w Teatrze Naszym rozpoczyna ze swadą, godną największych konferansjerów międzywojennej złotej ery kabaretu.

Tadeusz również ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (także wydział zamiejscowy we Wrocławiu).

Będąc bardzo zdolnym studentem ostatni rok studiów spędził już na etacie w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. W wyniku splotu zdarzeń zaprosił Jadwigę, swoją już wówczas koleżankę z pracy, na spacer i tak chodzą ze sobą do dzisiaj.

Aktor komediowy i dramatyczny, dyrektor Teatru Naszego, autor większości tekstów i scenariuszy spektakli Teatru Naszego. Poeta, dramaturg, satyryk, parodysta, trębacz (w repertuarze „100 lat” i „Pojedziemy na łów”). Jak również: księgowy, kierowca, konserwator, informatyk (potrafi odebrać i wysłać pocztę elektroniczną!), grafik itp.

Hobby: projektowanie, budowanie, podnoszenie domów z ruin, jazda na nartach i rowerze oraz spacery z ukochanymi psami.

Gdy tylko nadarzyła się okazja napisał również porywającą książkę „Nasza Ameryka„, która opisuje historię powstania Teatru Naszego przeplataną romantycznym wątkiem małżeństwa z Jadwigą.

Zapisz