11

Tylko nieco ponad cztery kilometry przepiękną trasą dzielą Teatr Nasz od jednej z największych atrakcji Karkonoszy: Wodospadu Szklarki. Z pomocą naszego fotograficznego przewodnika każdy odnajdzie to cudowne miejsce bez pudła…

Pierwsze kilkaset metrów prowadzą tą samą trasą, co początkowo na Złoty Widok. Szlak w to miejsce opisaliśmy pod tym linkiem:

http://www.teatrnasz.pl/tylko-kwadrans-na-zloty-widok/

Nie dochodzimy jednak na Złoty Widok, ale do leśnej drogi, na której jest szlaban…

1

Idziemy za szlaban, prosto… Piękną trasą przez las.

3

Prowadzi tędy szlak rowerowy nr 6 systemu o nazwie „Rowerowa Kraina”.

2

4

Za chwilę skręcimy w prawo, na zielony szlak pieszy…

5

Zielony prowadzi nas w cieniu lasu w dół.

6

Docieramy nad rzekę Kamienną, nad którą szlak zielony łączy się z niebieskim, biegnącym pomiędzy Piechowicami a Szklarską Porębą, równolegle do rzeki i szosy. Po połączeniu szlaków idziemy w lewo, XVIII-wieczną Ścieżką Prellera.

7

8

Przekraczamy granicę Karkonoskiego Parku Narodowego – jego enklawy „Rezerwat Szklarki”.

9

Gdy jesteśmy już bardzo blisko wodospadu, trafiamy na wygodną drogę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. To jedna z dwóch takich tras w polskich Karkonoszach.

10

Jesteśmy u celu! Przed nami 13-metrowy Wodospad Szklarki w pełnej okazałości…

IMG_7071

Przy wodospadzie jest małe schronisko Kochanówka z barem z napojami i jedzeniem. Możemy odsapnąć i ruszyć w drogę powrotną lub iść dalej – do centrum Szklarskiej Poręby jest około trzech kilometrów. Poprowadzą nas szlaki PTTK.

12

Opisana trasa – poza bliskim otoczeniem wodospadu – jest zwykle pusta. Możemy się na niej rozkoszować przyrodą w spokoju i samotności. Polecamy!