tn

– Koszula! Koszula! – skandowali widzowie po zakończeniu wczorajszego koncertu pod tytułem „Najpiękniejsze piosenki o miłości” w Teatrze Naszym. Tadeusz Kuta nie miał wyboru – musiał zastąpić przy mikrofonie małżonkę, która wcześniej przez niemal dwie godziny, ze wsparciem doskonałych muzyków, rozgrzała publiczność, która wypełniła po brzegi michałowicką salę.

To był koncert z okazji Dnia Matki, więc na sali dominowały mamy. Co ważne, wiele z nich było w Teatrze Naszym po raz pierwszy. Trafiły bardzo dobrze – nie tylko dlatego, że poznały nadzwyczajny głos Jadwigi Kuty.
Wykazać mogli się także wyjątkowo trzej świetni muzycy: gitarzysta Jacek Szreniawa, kontrabasista Jakub Olejnik i pianista Łukasz Perek. Cała trójka bierze również udział w innych przedstawieniach muzycznych Teatru Naszego, choćby w „Ogniu w nutach”, ale wtedy, z racji szerszego składu zespołu muzycznego, nie sposób docenić ich talent tak bardzo, jak w trakcie „Najpiękniejszych piosenek o miłości”. Podczas tego spektaklu słychać doskonale, jakim wirtuozem jest Jacek Szreniawa, jak zgrabnie pieści klawisze Łukasz Perek („palcami z puchu”, jak opisała to Jadwiga Kuta), jak cudownie wprowadza jazzowe i klasyczne tematy Jakub Olejnik.
Królową wieczoru była jednak Jadwiga Kuta, która pokazała, że umie pięknie śpiewać zarówno utwory liryczne, jak i wesołe, różnych wykonawców, z rozmaitych okresów. Wspaniale zabrzmiały choćby „Miłość w Portofino” i „Jesienne róże”.

nt3
Hitem, jak 22 lata temu podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, okazała się „Przygoda w Wilanowie”. Wykonania tego utworu przed Jadwigę Kutę nie da się opisać… Trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo! Podobnie, jak „Jedwabną koszulę”, niepisany hymn Teatru Naszego, którego nie było wczoraj w planie, ale przecież mamom w Dzień Matki niczego się nie odmawia…
Dziś – 27 maja – ponownie „Najpiękniejsze piosenki o miłości”. Kolejny raz zostaną zaśpiewane i zagrane w dni świąteczne: 15 czerwca i 15 sierpnia.
Teatr Nasz zaprasza!