natalia

Owacja na stojąco i licytacja rekwizytów zakończyła w sobotni wieczór ostatnie, dwieście sześćdziesiąte drugie przedstawienie Naszej klasy w Teatrze Naszym w Michałowicach. Dochód z licytacji i wolne datki widzów zostaną przeznaczone na leczenie 10-letniego Kubusia, który traci wzrok.

IMG_5513

Izka, Leokadia Anioła, Boleboj, Wałek, Gruby, Jędrek jak zawsze porwali widzów swoimi niesamowicie zabawnymi dialogami. Gdy któraś z tych postaci schodziła bezpowrotnie ze sceny, było to ogłaszane, a publiczność biła brawo.

IMG_5517

Wielu widzów widziało Naszą klasę po raz pierwszy, ale większość oglądała ją ponownie, i to nie po raz drugi czy trzeci, ale nawet – jak ksiądz Kubek – dwudziesty szósty! Ksiądz Kubek był zresztą na prapremierze Naszej klasy 1 maja 2009 roku. Podobnie jak Krystyna Czerniak – jak wyliczyła, w sobotę obejrzała tę sztukę dwudziesty trzeci raz.

IMG_5520

Przedstawienie się skończyło, ale zabawa trwała w najlepsze: zaczęła się licytacja, prowadzona z werwą i humorem przez Tadeusza Kutę. Cóż to były za emocje! Goście Teatru Naszego pokazali, że mają wielkie serce i szeroki gest. Pan Ireneusz z Wałbrzycha musiał podbijać cenę aż do 1500 złotych, by móc stać się właścicielem repliki plakatu prapremiery Naszej klasy, płyty z jej nagraniem i książki o Teatrze Naszym pióra Tadeusza Kuty.

IMG_5518

Wizytówka Wałka, współwłaściciela biura podróży „Przeżyj to sam”, którą w trakcie Naszej klasy otrzymywała niezrównana specjalistka od żywienia zbiorowego Lekoadia Anioła, wylicytował Pan Arkadiusz za 600 złotych. On także w bonusie dostał płytę i książkę.

IMG_5519

I wreszcie centroenergiomagnetyzer Boleboja. Ta deska z gwoździem, znana z nadzwyczajnych właściwościach leczniczych, rozpaliła emocje – walka o nią też była bardzo zażarta. W finałowej rozgrywce, gdy kwota przebiła tysiąc złotych, starli się goście ze Świecia nad Wisłą i Wrocławia. Pani Natalia przebiła konkurencję kwotą 1450 zł.

Wraz z datkami widzów, na leczenie Kubusia uzbieraliśmy 4060 złotych. Pieniądze zostaną wpłacone na konto fundacji, na której gromadzone są pieniądze na leczenie chłopca.

Z Naszą klasą się żegnamy, ale zapraszamy na inne nasze przedstawienia: Szczęściarzy, Deja vu, czyli windą do nieba, jak również Co autor chciał przez to powiedzieć, które pierwszy raz pokażemy 11 maja.

Przypomnijmy: w Naszej klasie grali i śpiewali Jadwiga Kuta i Tadeusz Kuta oraz Jacek Szreniawa. Sztukę napisał Tadeusz Kuta.