IMG_7223

Wspaniale zabrzmiała „Nasza Ameryka” pod koniec pierwszej „Wakacyjnej Loterii Kabaretowej” w ramach II Festiwalu Śmiechu w Teatrze Naszym w Michałowicach. Ta piosenka – dawno nie wykonywana – pozostaje bardzo aktualna, jeśli chodzi o to, co się dzieje w Teatrze Naszym. Była udanym finałem przezabawnego wieczoru, podczas którego nikt nie wiedział, co się wydarzy…

IMG_7220

„Wakacyjna Loteria Kabaretowa” to nie jest bowiem zwykła loteria! Wygrywają wszyscy – Tadeusz Kuta losuje widza, który wchodzi na scenę, by wylosować piosenkę i scenę (monolog lub dialog), które po chwili są grane. W repertuarze ukrytym w losach są utwory i fragmenty sztuk z różnych okresów działalności Teatru Naszego. Dzięki temu ktoś, kto jest miłośnikiem michałowickiej sceny od niedawna, może poznać choć część tego, co prezentowane było na niej kiedyś.

Zaletą „Wakacyjnej Loterii Kabaretowej” jest więc niesamowite wręcz urozmaicenie. Wczoraj – po „Zorbie” w wykonaniu Jadwigi Kuty na rozgrzewkę – szczęśliwa ręka Pani Anny z Jeleniej Góry najpierw wylosowała dla niej weekendowy pobyt w Teatrze Naszym (są i takie niespodzianki…), a potem przezabawny monolog „Kącik dobrego małżeństwa” i „Jedwabną koszulę” – ukochaną i wyczekiwaną przez wielu widzów pieśń Tadeusza Kuty z muzyką Jacka Szreniawy.

Potem jeszcze bardziej rozgrzały publiczność m.in. „Fever” i „Bielszy odcień Bieli” (aplauz dla Jacka Szreniawy!) oraz rozśmieszyły monologi Tadeusza Kuty w różnych rolach. Program zamknęła piosenka Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”, zaśpiewana oczywiście przez Jadwigę Kutę.

Teatr Nasz zaprasza na II Festiwal Śmiechu i Wakacyjną Loterię Kabaretową przez całe wakacje. W festiwalowym repertuarze są również przedstawienia „Szczęściarze” (frekwencyjny hit ostatniego roku) i „Deja vu, czyli windą do nieba”. Tę sztukę doceniło jury XIX Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letniej Sceny w Domu Literatury w Łodzi – została zakwalifikowana do konkursu finałowego jako jedna z ośmiu, spośród 54 kandydatek.

IMG_7228