38-2529sokWielka artystka w niepozornej postaci, swoją publiczność potrafi doprowadzić do łez zarówno ze śmiechu jak i ze wzruszenia.

Na scenie nieokiełznana, dysponująca niesamowitym głosem, wydobywa z ludzi wszystkie barwy uczuć i emocji. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (wydział zamiejscowy we Wrocławiu), a zaraz po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Zdobywając doświadczenie zawodowe, którego pokłosiem było wiele nagród aktorskich, zdobyła również wspaniałych przyjaciół oraz poznała Tadeusza, z którym później rozpoczęła przygodę swojego życia tworząc Teatr Nasz.

Jadwiga, będąc wspaniałą aktorką obdarzoną niesamowitym głosem, dała się również poznać jako scenarzysta i reżyser, realizując monodram “Zagrać siebie”, w którym pozwala widzowi zerknąć przez dziurkę od klucza na aktorską rzeczywistość. Spektakl “Ogień w Nutach” pozwolił jej pokazać całkiem nowe oblicze wokalnego temperamentu, co powoduje, że jej zagorzali wielbiciele z podziwem kiwając głowami powtarzają, że na pewno zaskoczy nas jeszcze nie raz!

Aktorka komediowa i dramatyczna, jeden z najpiękniejszych głosów wśród śpiewających aktorek (laureatka indywidualnych nagród aktorskich, laureatka XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła niemal wszystkie główne nagrody I wyróżnienia). Muza dyrektora Teatru Naszego, jednoosobowy kierownik działu logistyki, marketingu oraz zaopatrzenia. Scenograf, kostiumolog, strażnik kostiumów i rekwizytów i szef kuchni Teatru Naszego.Hobby: smaki i zapachy kuchni świata