23
Wrz
Czas: 19:00 / Miejsce: Teatr Nasz, Michałowice

IMG_1728Nowa sztuka Teatru Naszego (prapremiera 31 grudnia 2016) jest tak uniwersalna, że mogłaby być grana na każdej scenie na świecie…. Spotkanie bezrobotnego i kobiety przedstawiającej się jako urzędniczka wysokiego szczebla jest pełne humoru i kapitalnych dialogów, z głęboką refleksją i pytaniami wręcz fundamentalnymi dla naszego szczęścia.

Jak trudno być sobą… Nie udawać nikogo innego. Być wolnym od przekonania, że ważne jest to, co pomyślą o nas inni. Tak często przecież nam na tym zależy, że wkładamy maski i gramy, bez żadnej gwarancji, że ocena będzie wyższa, niż gdybyśmy nie urządzali tej maskarady.

Może to jest recepta na szczęście: pogodzić się z sobą, zaakceptować siebie. Dopiero wtedy będziemy w stanie zaakceptować innych takich, jakimi są, a nie, jakimi byśmy chcieli, by byli. Inaczej nie mamy szans na szczęśliwe życie w wielu wymiarach. W skrócie można powiedzieć: żyjmy w prawdzie, a w nie w swojej wyobraźni…

Każdy może zadawać sobie po Deja vu… różne pytania. Po to w końcu jest sztuka. Ale spokojnie – to jest Teatr Nasz, nie ma mowy o dominacji dydaktyki i filozofii. W Deja vu… jest sporo śmiechu i znakomitej muzyki Jacka Szreniawy. W ogóle sceny z muzyką w tle, w połączeniu z klatką, odgrywającą rolę windy, gdzie para bohaterów przebywa, oraz grą świateł, robią niesamowite wrażenie.

Informacje dodatkowe:

  • Tekst: Tadeusz Kuta
  • Muzyka: Jacek Szreniaw
  • Występują: Jadwiga Kuta i Tadeusz Kuta
  • Czas trwania: około 110 minut.
  • Cena biletu: 60 zł

Zapisz