IMG_6288ok

Przestali grać i śpiewać, a widownia chciała więcej… Wszyscy wstali, klaskali, krzyczeli! Taki był finał wczorajszego przedstawienia muzycznego „Ogień w nutach” – ostatniego z pięciu, które dzień po dniu odbywały się w Teatrze Naszym w Michałowicach.

Po raz piąty sala wypełniła się po brzegi, a reakcje – już w trakcie koncertu – były entuzjastyczne. „Ogień w nutach” po raz kolejny był bowiem jak podróż bogata w piękne, zachwycające miejsca i emocjonujące przygody, jak intrygująca rozmowa z fascynującym rozmówcą, której nie chce się kończyć.

IMG_6289ok

Skrzypek Janusz Nykiel, akordeonista Wiesław Prządka, kontrabasista Jakub Olejnik, perkusista Zbigniew Levandek Lewandowski, gitarzysta Jacek Szreniawa oraz Jadwiga i Tadeusz Kutowie… Było widać i słychać, że kochają to, co robią. I że dobrze się ze sobą czują oraz że znają się już bardzo dobrze. Choć to nie jest przecież stały zespół. Spotkań artystycznych (i nie tylko) w tym gronie było jednak już tak wiele, że można odnieść wrażenie, iż grają razem co wieczór.

IMG_6291ok

Niektórzy widzowie byli na „Ogniu w nutach” po raz pierwszy. Byli i tacy, którzy w długi weekend pierwszy raz gościli w Michałowicach i w Teatrze Naszym, chcąc podczas serii różnych przedstawień poznać go i przekonać się, jak to się dzieje, że gdzieś w górach istnieje miejsce z taką niesamowitą energią, przyciągające wielu ludzi z różnych stron.

IMG_6299ok

– To jest sztuka na najwyższym poziomie. Żarty się skończyły – powtarzał jeden z nowych gości Teatru Naszego – Witold Chmielewski, profesor Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dłuższą rozmowę z prof. Chmielewskim zamieścimy wkrótce na naszej stronie.

Na razie dziękujemy bardzo za pięć znakomitych wspólnych wieczorów! Zapraszamy na kolejne!